Po zalogowaniu się na skrzynkę w dpoczta.pl, wystarczy kliknąć w ikonę kola zębatego znajdująca się po prawej stronie, następnie z listy po lewej stronie wybrać pozycję Hasło, po czym wprowadzić w pierwszym polu obecne i w dwóch polach oznaczonych ramką nowe hasło i kliknąć przycisk Zapisz.
Aby hasło zostało zaakceptowane, musi spełniać następujące wymagania:
Hasło musi posiadać co najmniej 8 znaków.
Hasło musi zawierać co najmniej jedną małą literę.
Hasło musi zawierać co najmniej jedną wielką literę.
3. Wpisujemy nasz adres e-mail (tutaj przykład j.kowalski@wybranadomena.pl) i wpisujemy hasło dla tej skrzynki. Następnie wybieramy Konfiguracja ręczna.
4. Wybieramy IMAP lub POP3. Zalecamy IMAP.
5. Uzupełniamy konfigurację poczty przychodzącej.
Nazwa użytkownika – podajemy nasz adres e-mail (tutaj przykład j.kowalski@wybranadomena.pl)
Hasło – podajemy hasło naszej skrzynki pocztowej
Serwer IMAP – wpisujemy imap.dpoczta.pl, w przypadku serwera POP3 – pop3.dpoczta.pl
Port – wpisujemy 143 lub 993 dla połączeń szyfrowanych, dla serwera POP3 – 110 lub 995 dla połączeń szyfrowanych
Tryb zabezpieczeń – ustawiamy SSL (akceptuj wszystkie certyfikaty)
6. W następnym etapie Konfiguracji konta ustawiamy serwer SMTP . Po wypełnieniu wszystkich pól wybieramy Zaloguj w prawej dolnej części ekranu.
Serwer SMTP – wpisujemy smtp.dpoczta.pl
Port – wpisujemy 25 lub 587
Tryb zabezpieczeń – ustawiamy na brak
Uwierzytelnienie wymagane przed wysyłaniem wiadomości e-mail – powinno być zaznaczone
Nazwa użytkownika – podajemy nasz adres e-mail (tutaj przykład j.kowalski@wybranadomena.pl)
Hasło – podajemy hasło naszej skrzynki pocztowej
7. Po udanej weryfikacji zostaną zaimportowane wiadomości i można już korzystać z skrzynki.
W poniższym przykładzie posłużymy się testową skrzynką e-mail o nazwie janelastycz@you2.pl.
Podczas konfiguracji aplikacji „Microsoft Outlook” na swoim telefonie upewnij się, że jako nazwę użytkownika podajesz uprzednio utworzoną z poziomu dPanelu skrzynkę. Jeśli nie utworzyłeś jeszcze skrzynki, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dostępnym TUTAJ.
1. Uruchom aplikację „Microsoft Outlook” na telefonie, po czym przejdź do dodania nowej skrzynki wybierając „Dodaj”
2. Na stronie, która się pojawi, podaj adres skrzynki, którą planujesz skonfigurować. W wypadku naszego przykładu jest to adres janelastycz@you2.pl po czym kliknij „Kontynuuj”
3. Aplikacja przez chwilę będzie próbowała wyszukać automatycznie ustawienia. Strona przeładuje się i pojawi się opcja „Konfiguruj konto ręcznie”, którą należy wybrać.
4. Na tej stronie wypełnij kolejno pola podstawowe jak: hasło do skrzynki, które zostało zdefiniowane podczas jej tworzenia (nie jest to hasło do dPanelu), wyświetlaną nazwę, a więc w naszym przykładzie Jan Elastyczny (nazwa ta będzie wyświetlana u odbiorców Twoich wiadomości), oraz opis, który jest dla Ciebie.
Jest to przydatna funkcjonalność aby na poziomie aplikacji „Microsoft Outlook”, mając zdefiniowanych więcej skrzynek, wiedzieć na której obecnie działasz.
Po wypełnieniu tych pól kliknij suwak opcji „Ustawienia zaawansowane”
5. Jak widzisz, mamy tutaj więcej opcji, które należy wypełnić zgodnie z przykładem na poniższym zrzucie ekranu. Kolejno więc:
Jako serwer poczty przychodzącej IMAP podaj: imap.dpoczta.pl:993 Wartość po dwukropku to port, który mówi aplikacji w jaki sposób ma się komunikować z serwerem, a więc port 993 z szyfrowaniem SSL. W polu nazwy użytkownika podaj pełną nazwę skrzynki, którą konfigurujesz oraz hasło określone przy zakładaniu skrzynki.
Jako serwer poczty wychodzącej SMTP podaj: smtp.dpoczta.pl:587 Wartość po dwukropku to port, który mówi aplikacji, że powinna się komunikować na porcie 587 z szyfrowaniem TLS. W polu nazwy użytkownika podaj pełną nazwę skrzynki, którą konfigurujesz oraz hasło określone przy zakładaniu skrzynki.
6. To wszystko. Możesz zatwierdzić wprowadzone ustawienia. Aplikacja „Microsoft Outlook” od tej chwili komunikuje się z Twoją nową skrzynką e-mail.
1. Kiedy chcemy dodać kolejne konto pocztowe do programu Mozilla Thunderbird klikamy na dowolnym koncie, wtedy pojawi się nam zakładka, w której klikamy Utwórz nowe konto.
2. W nowym oknie Konfiguracja konta e-mail uzupełniamy następujące pola tekstowe: W pole Imię i Nazwisko wpisujemy swoje imię i nazwisko (będzie ono wyświetlane podczas wysyłania maili).
3. W pole Adres e-mail wpisujemy nasz adres e-mail utworzony w dPanelu. W pole Hasło wpisujemy hasło do naszego konta pocztowego. Dalej zaznaczamy pole Zapamiętaj hasło, aby przy pobieraniu oraz wysyłaniu maili nie trzeba było jeszcze raz wprowadzać hasła.
4. Klikamy przycisk Kontynuuj. Konfiguracja powinna się pobrać automatycznie z serwera i wyglądać tak jak na obrazku Automatyczna konfiguracja. Jeśli wygląda tak samo możemy przejść od razu do punktu 9.
5. Jeżeli nie udało się pobrać konfiguracji automatycznie lub wyglądała ona inaczej, to klikamy przycisk Konfiguracja zaawansowana. Po kliknięciu pojawią nam się pola do konfiguracji serwera pocztowego. Uzupełniamy Serwer poczty przychodzącej w zależności od wybranego protokołu (IMAP lub POP3).
6. Jeśli chcemy, aby foldery poczty synchronizowały się z serwerem wybieramy Serwer poczty przychodzącej jako IMAP. Następnie w pole Adres serwera wpisujemy imap.dpoczta.pl, a w pole Port wpisujemy 993. Dalej zaznaczamy w polu SSL wartość SSL/TLS. Jako Uwierzytelnienie wybieramy Normalne hasło.
7. Jeśli chcemy, aby foldery poczty znajdowały się tylko na lokalnym komputerze wybieramy Serwer poczty przychodzącej jako POP3. Następnie w pole Adres serwera wpisujemy pop3.dpoczta.pl. Potem w pole Port wpisujemy 995. Dalej zaznaczamy w poluSSL wartość SSL/TLS. Jako Uwierzytelnienie wybieramy Normalne hasło.
8. Następnie uzupełniamy Serwer poczty wychodzącej według opisu poniżej. W pole Adres serwera wpisujemy smtp.dpoczta.pl. W pole Port wpisujemy 587. Dalej zaznaczamy w polu SSL wartość STARTTLS. Jako Uwierzytelnienie wybieramy Normalne hasło.
9. W polu Nazwa użytkownika wpisujemy nasz adres e-mail (np. j.kowalski@wybranadomena.pl)
10. Po skonfigurowaniu ustawień serwer poczty klikamy przycisk Utwórz konto. Program Thunderbird sprawdzi poprawność wpisanych przez nas danych i jeśli są one poprawne konto zostanie dodane.
Użytkownik – podajemy pełen adres e-mail dla skrzynki e-mail, np. “j.kowalski@wybranadomena.pl”.
Hasło – wpisujemy hasło dla wybranej skrzynki e-mail.
9. Konto zostało utworzone, pojawi się na liście kont.
10. Trzeba jeszcze prawidłowo dokończyć konfigurację (i dodatkowo upewnić się, że wszystko jest prawidłowo). Wybieramy w lewym górnym rogu Mail w programie pocztowym a następnie Preferencje – wybieramy Konta oznaczone logiem @ w górnej części okna.
11. Pojawi się następnie okno z danymi konta.
12. Porty.
IMAP – 143 lub 993 (dla połączeń szyfrowanych)
SMTP – 25 lub 587
POP3 – 110 lub 995 (dla połączeń szyfrowanych)Klikamy w ustawiony Serwer poczty wychodzącej i wybieramy Edycja listy serwerów SMTP …, po sprawdzeniu/uzupełnieniu danych klikamy OK w prawym dolnym rogu ekranu.
13. Następnie wybieramy Zaawansowane, sprawdzamy czy ustawienia serwera poczty są prawidłowe.
Port: IMAP – 143 lub 993 (dla połączeń szyfrowanych) lub POP3 – 110 lub 995 (dla połączeń szyfrowanych).
Uwierzytelnienie – powinno być ustawione hasło.
14. Po skonfigurowaniu ustawień dla serwera poczty przychodzącej konfiguracja skrzynki e-mail jest zakończona.
Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?
Po zakończonej konfiguracji skrzynki e-mail z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), Mail na komputery MAC nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).
Profesjonalne wsparcie infrastruktury w firmach i instytucjach Twoja Infrastruktura w naszych rękach. Ponad 20 lat doświadczenia!
Niezależnie od wielkości Twojego projektu, gwarantujemy innowacyjne rozwiązania, profesjonalne wsparcie i pełne zaangażowanie w każdym etapie współpracy. Wybierając nasze usługi, inwestujesz w przyszłość swojego biznesu, korzystając z ekspertyzy zespołu, który stawia Twoje potrzeby na pierwszym miejscu.
Zapewniamy innowacyjność w obszarze kompleksowej obsługi, dostarczając klientom nowatorskie rozwiązania, które przekształcają ich działalność i otwierają drzwi do nowych możliwości.
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Jeśli będziesz nadal korzystać z tej witryny, założymy, że jesteś z niej zadowolony.Ok